A Z mint Zombi sorozat alapsztorija a világjárvány kitörése után 3 évvel játszódik, ahol is a társadalom már néhány fős túlélő csoportokba sűrűsödött, akik próbálják valahogy átvészelni a mindennapokat. Persze ez így nagyon szürke lenne, ezért kapunk egy nagyon megosztó kulcsfigurát, Murphy-t, aki az egyedüli ismert túlélője a zombijárványnak, ennek megfelelően az emberiség utolsó reménye. Ezzel a státusszal együtt jár, hogy minden jött-ment mellé verődik, hogy elszállítsa őt az utolsó megmaradt kutatóállomásra, Californiába, és kész is az alapsztori. Ezt kihasználva a
Bár nem túl sportszerű párhuzamot vonni a Walking Dead és a Z mint Zombi között, de muszáj kiemelni hogy esetünkben három év pusztuló zombikkal teli világvége után, mindegyik karakter kisimult (még ki is sminkelt), semmiféle mentális vagy fizikai nehézség nem mutatkozik rajtuk, mintha csak a hátsó udvarban bohóckodnának és nem az életükért kellene küzdeni minden nap. Ezzel szemben, a Walking Dead minden egyes szereplője teljesen összeroppant és kibaszott túlélési ösztönök hajtotta porhüvellyé alakult, aki már-már beszélni is alig képes, nem hogy bohóckodni.
A jelenetek, CGI és párbeszédek terén az Asylum egyszerűen képtelen elszakadni saját korlátaitól, egymást követik a nevetségesen megrendezett jelenetek, csapatunk menetrendszerűen minden részben belebotlik egy azonnal eszkalálódó megkerülhetetlen problémába, amit most és azonnal nekik kell megoldani, mindezt fájdalmasan fos párbeszédek kíséretében. A fekete humorral telepumpált Murphy-t kivéve, az egész sorozat jobb lenne párbeszédek nélkül.
A sorozat története meglehetősen egysíkú, nincs benne valódi fejlődés, a kiindulópont és a cél adott, de a kettő között minden rész egy különálló kis történetet mesél el, ahol hülyébbnél hülyébb ellenfelekkel, mikroközösségekkel és akadályokkal találják szemben magukat szereplőink. Hol atomrobbanást kell megakadályozni, hol mesterlövész versenyt kell megnyerniük a továbbhaladáshoz.
Hogy valami